Test rýchlosti písania

Aká je optimálna rýchlosť písania?

Neexistuje jednoznačná odpoveď, ktorá by definovala správnu rýchlosť písania. Priemerná rýchlosť písania je však pre väčšinu ľudí približne 40 slov za minútu (Words Per Minute = WPM). V prípade kandidátov uchádzajúcich sa o prácu, ktorá vyžaduje veľa písania na počítači (napríklad zástupca zákazníckej podpory chatujúci s klientami prostredníctvom live chatu) je potrebné, aby zvládli aspoň 60-80 slov za minútu. Niektoré ostatné špecializované povolania (napríklad osobní asistenti, sekretárky či prepisovatelia) vyžadujú rýchlosť písania na úrovni až 100 slov za minútu.

Prečo je dôležité mať dobrú rýchlosť písania?

Spoločnosti uprednostňujú zamestnancov, ktorí dokážu písať na počítači rýchlejšie, nakoľko zvládnu viac práce za kratší čas. Je však dôležité, aby presnosť písania nebola obetovaná na úkor rýchlosti. Ak píšete rýchlo, ale v procese urobíte veľa chýb, budete sa musieť vrátiť späť a opraviť všetko, čo ste napísali, čo zďaleka nie je efektívne. Ak urobíte veľa chýb, zvážte zdokonalenie svojich schopností rýchleho a presného písania na počítači pomocou nášho testu.

LiveAgent - Powerful WYSIWYG editor

Test rýchlosti písania na počítači od LiveAgenta

LiveAgent je de-facto prvý softvér na poskytovanie zákazníckej podpory a live chatu, ktorý sa dostal na trh. Existuje už od roku 2003 a pomáha podnikom poskytovať bezchybnú podporu svojim zákazníkom.

Ste pripravení nás vyskúšať?

Zahltení podnetmi od zákazníkov?

Chcete zlepšiť svoju rýchlosť písania na počítači a znížiť tak množstvo tiketov? Žiaden problém.

Využite svoju sadu nástrojov LiveAgent a prekvapte svojich zákazníkov bleskurýchlymi odpoveďami, ktoré sú trefné a personalizované.

Vďaka LiveAgentu je poskytovanie zákazníckej podpory na svetovej úrovni jednoduché.

knowledge-base

Ako môže test písania na počítači pomôcť vášmu podnikaniu?

Zvyšuje produktivitu agentov

Rýchlosť písania na počítači sa priamo úmerne zvyšuje s produktivitou agenta. Čím rýchlejšie agenti píšu, tým rýchlejšie dokážu vyriešiť tikety a prejsť tak na ďalšie úlohy.

Rýchlejšie časy riešenia podnetov

Rýchlejšie písanie na počítači znamená kratší čas riešenia problémov. Prekvapte svojich zákazníkov bleskurýchlymi odpoveďami na live chate alebo na sociálnych sieťach zlepšením rýchlosti písania pomocou nášho testu.

Zvýšenia spokojnosť zákazníkov

Zákazníci požadujú, aby ich otázky boli zodpovedané čo najskôr. Potešte ich vysokou rýchlosťou písania a časmi riešenia ich podnetov a súčasne zvyšujte spokojnosť zákazníkov.

Zlepšite konverzie a objemy predajov

Vysoká rýchlosť písania na počítači vám môže pomôcť premeniť návštevníkov webových stránok na platiacich zákazníkov. Kombinujte svoje schopnosti rýchleho písania s proaktívnymi pozvánkami na live chate a máte vyhrané!

FAQ

Test rýchlosti písania je test, ktorý meria počet slov a znakov, ktoré môžete napísať za minútu. Okrem rýchlosti sa pri testoch písania meria aj presnosť.

Priemerná rýchlosť písania sa v jednotlivých odvetviach líši, avšak v prípade profesionálov sa pohybuje medzi 65 – 70 slovami za minútu.

Skratka WPM znamená Words Per Minute. Kedykoľvek absolvujete test písania na počítači, mali by ste sa snažiť napísať medzi 65 – 70 slovami za minútu.

Skratka CPM predstavuje počet znakov, ktoré zadáte za minútu, vrátane všetkých vašich chýb.

Ak chcete na počítači písať rýchlejšie, je dôležité pravidelne si precvičovať písanie a zistiť na klávesnici správnu polohu prstov. Zo začiatku sa nesústreďte na rýchlosť písania. Namiesto toho sa skúste zamerať na stlačenie správnych klávesov bez toho, aby ste sa dívali na klávesnicu. Keď zistíte polohu každého klávesu, skúste postupne zrýchľovať. Skvelým spôsobom, ako zvýšiť rýchlosť písania, je absolvovať praktické testy, aby ste zistili, ako postupujete v priebehu času.

Požiadanie potenciálnych a súčasných zamestnancov o absolvovanie testu rýchlosti písania na počítači môže pomôcť zvýšiť produktivitu, spokojnosť zákazníkov a taktiež aj výnosy spoločnosti. Čím rýchlejšie budú vaši zamestnanci schopní vyriešiť podnety zákazníkov, tým spokojnejší budú vaši zákazníci. Vysoká miera spokojnosti zákazníkov zase zvýši vaše príjmy a ich lojalitu.

Rýchlosti písania je v zákazníckej podpore dôležitá, pretože čím rýchlejšie dokáže agent písať, tým viac tiketov dokáže spracovať. V konečnom dôsledku to znižuje množstvo tiketov, zvyšuje produktivitu a zvyšuje spokojnosť zákazníkov.

Osvojenie si klávesových skratiek po zvládnutí základných schopností písania vám môže pomôcť zvýšiť produktivitu a efektívnosť, pretože znižujú počet kliknutí, ktoré musíte vykonať pri vykonávaní určitých funkcií.

Test rýchlosti písania by ste mali absolvovať aspoň raz mesačne. Pretože presnosť a rýchlosť vášho písania závisí od svalovej pamäte, je dobré trénovať ho a cvičiť s náhodne generovanými slovami.

Na rýchlosti písania záleží, pretože udáva, ako rýchlo a presne dokážete písať. Mnoho firiem používa ako porovnávaciu rýchlosť rýchlosť písania na to, aby zistili, či by ste sa dobre hodili na určité pracovné pozície, ako napríklad zástupca zákazníckeho servisu alebo sekretárka.

Najlepším spôsobom, ako si rýchlejšie precvičiť písanie, je opakovať testy písania. Spočiatku je dôležité zamerať sa na svoju svalovú pamäť, umiestnenie prstov a uprednostniť presnosť pred rýchlosťou. Postupom času, keď sa vaša svalová pamäť zlepší a pri písaní stlačíte správne klávesy, sa môžete začať sústreďovať na rýchlosť.

Test rýchlosti písania od LiveAgenta je zadarmo. Chceli sme vytvoriť nástroj, ktorý môžete opakovane používať na precvičovanie a zdokonaľovanie svojich schopností.

Neexistuje úplne ideálne umiestnenie prstov. Vaše prsty by sa však v prvom rade mali cítiť pohodlne. Mierne zakrivenie prstov a jemné položenie rúk tak, aby boli pripravené na pohyb je odporúčaným umiestnením.

Ak si chcete zachovať presnosť a súčasne písať rýchlo, je dôležité zdržať sa pozerania na klávesnicu a dôverovať svojim zmyslom a svalovej pamäti. Ak sa začnete pozerať na klávesnicu, vaše prsty môžu vypadnúť zo synchronizácie a taktu.

Nie každému zamestnávateľovi bude záležať na vašej rýchlosti písania, avšak ak sa uchádzate o prácu, ktorej podstatou bude písania na počítači, môže byť rýchlosť a presnosť zlomová. Všeobecne musia mať zástupcovia zákazníckej podpory, sekretárky, copywriteri alebo administratívni pracovníci priemernú alebo nadpriemernú rýchlosť písania.

Budete v dobrých rukách!

Related Articles to Test písania
Časové pravidlá sa môžu postarať o vaše plánovanie, automatické odpovede, úlohy a oveľa viac. Nastavením času a časového pravidla sa spustí činnosť podľa vášho výberu.

Časové pravidlá

LiveAgent je softvér zákazníckej podpory, ktorý ponúka rôzne funkcie pre správu e-mailov, call centier a help deskov. Systém je vhodný pre začínajúce podniky i veľké spoločnosti. LiveAgent má tiež partnerský program, kde sa môžu zapojiť záujemcovia. Majitelia softvéru sú dostupní pre personalizovanú ukážku softvéru a poradenstvo. Pre kontakt s nimi je možné využiť rôzne spôsoby, ako napríklad live chat, messengery alebo kontaktovanie prostredníctvom kontaktného formulára.

LiveAgent is a help desk solution that connects multiple channels in one interface. Find out more about LiveAgent and its business/industry benefits.

Posilnite zákazníkov pomocou okamžitých odpovedí

Softvér znalostnej bázy umožňuje zákazníkom jednoduchý prístup ku článkom databázy znalostí a poskytuje manažment znalostí v jednom riešení zákazníckej podpory. Obsahuje inteligentné funkcie, ako viacjazyčnú podporu, vyhľadávací nástroj a diskusné fóra.

Prečítajte si o tom, čo môžete vykonať pri vytváraní pomocných správ a ako sa tieto správy odlišujú od preddefinovaných odpovedí. Prečítajte si viac o Pomocných správach LiveAgent.

Pomocné správy (Makrá)

Pomocné správy, známe aj ako makrá, predstavujú predpripravené textové odpovede, ktoré sa používajú na zodpovedanie často kladených otázok. Používajú ich agenti služieb zákazníkom aj predajcovia. Pri vytváraní týchto odpovedí je dôležité priradiť kľúčové slovo, aby sa dali ľahšie vyhladať. Vďaka implementácii týchto správ sa zvyšuje efektivita agentov a zvyšuje sa spokojnosť zákazníkov.

Sledujte čas strávený riešením tiketov vďaka našej funkcii, ktorá prebieha na pozadí automaticky, počas aktivity agenta na tikete.

Sledovanie času

LiveAgent je softvér zákazníckej podpory, ktorý ponúka integračné funkcie a alternatívy. Spoločnosť sa zaoberá migráciou dát a produktovými zmenami. VoIP je jednou z ich recenzií zákazníkov. LiveAgent má aj partnerský program a blog so slovníkom a šablónami, kde sa organizujú webináre a testy písania. Softvér umožňuje správu sťažností, emailov a call centier. LiveAgent má tiež oddelenie predaja a sociálne siete, v ktorých odoberatelia dostávajú posledné novinky a zľavy.

Learn about customer service terminology and jargon inside the LiveAgent glossary and get better every single day.

Slovník help desk softvéru

Pre používateľov softvéru na zákaznícku podporu je k dispozícii rozsiahly slovník s terminológiou. V článku sa uvádza rozličný softvér, ktorý môže byť pre začínajúce podniky vhodný. LiveAgent ponúka mnoho funkcií a možno si ho vyskúšať zdarma. Kontaktné údaje pre oddelenie predaja sú tiež zahrnuté.

Nechajte vašich zákazníkov hlasovať o tom, čo sú pre nich najdôležitejšie funkcie. Diskutujte s nimi každú myšlienku vo fóre spätnej väzby. Viac sa dočítate v článku.

Spätná väzba a návrhy

LiveAgent je softvér zameraný na zákaznícku podporu, ktorý ponúka integráciu a množstvo funkcií. Okrem toho poskytuje portál zákazníckej podpory, migráciu dát a podporu pre rôzne softvéry. Produktové zmeny a predloženie návrhu sú tiež súčasťou ponuky. LiveAgent má partnerov z oblasti VoIP a partnerský program. Venuje sa aj vzdelávaniu v akadémii a poskytuje testovanie písma a kalkulačku nákladov. Softvér je populárny pre svoju zákaznícku podporu, telefónne systémy a help desk softvér pre začínajúce podniky. LiveAgent ponúka aj sociálne siete a možnosť prihlásenia sa k odberu noviniek. Vlastníkovia majú k dispozícii kontakty na oddelenie predaja.

Naša webová stránka využíva súbory cookies. Pokračovaním v prehliadaní predpokladáme váš súhlas s ich nasadením, ako je uvedené v našich zásadách ochrany osobných údajov a cookies..