Test rýchlosti písania

Aká je optimálna rýchlosť písania?

Neexistuje jednoznačná odpoveď, ktorá by definovala správnu rýchlosť písania. Priemerná rýchlosť písania je však pre väčšinu ľudí približne 40 slov za minútu (Words Per Minute = WPM). V prípade kandidátov uchádzajúcich sa o prácu, ktorá vyžaduje veľa písania na počítači (napríklad zástupca zákazníckej podpory chatujúci s klientami prostredníctvom live chatu) je potrebné, aby zvládli aspoň 60-80 slov za minútu. Niektoré ostatné špecializované povolania (napríklad osobní asistenti, sekretárky či prepisovatelia) vyžadujú rýchlosť písania na úrovni až 100 slov za minútu.

Prečo je dôležité mať dobrú rýchlosť písania?

Spoločnosti uprednostňujú zamestnancov, ktorí dokážu písať na počítači rýchlejšie, nakoľko zvládnu viac práce za kratší čas. Je však dôležité, aby presnosť písania nebola obetovaná na úkor rýchlosti. Ak píšete rýchlo, ale v procese urobíte veľa chýb, budete sa musieť vrátiť späť a opraviť všetko, čo ste napísali, čo zďaleka nie je efektívne. Ak urobíte veľa chýb, zvážte zdokonalenie svojich schopností rýchleho a presného písania na počítači pomocou nášho testu.

LiveAgent - Powerful WYSIWYG editor

Test rýchlosti písania na počítači od LiveAgenta

LiveAgent je de-facto prvý softvér na poskytovanie zákazníckej podpory a live chatu, ktorý sa dostal na trh. Existuje už od roku 2003 a pomáha podnikom poskytovať bezchybnú podporu svojim zákazníkom.

Ste pripravení nás vyskúšať?

Zahltení podnetmi od zákazníkov?

Chcete zlepšiť svoju rýchlosť písania na počítači a znížiť tak množstvo tiketov? Žiaden problém.

Využite svoju sadu nástrojov LiveAgent a prekvapte svojich zákazníkov bleskurýchlymi odpoveďami, ktoré sú trefné a personalizované.

Vďaka LiveAgentu je poskytovanie zákazníckej podpory na svetovej úrovni jednoduché.

knowledge-base

Ako môže test písania na počítači pomôcť vášmu podnikaniu?

Zvyšuje produktivitu agentov

Rýchlosť písania na počítači sa priamo úmerne zvyšuje s produktivitou agenta. Čím rýchlejšie agenti píšu, tým rýchlejšie dokážu vyriešiť tikety a prejsť tak na ďalšie úlohy.

Rýchlejšie časy riešenia podnetov

Rýchlejšie písanie na počítači znamená kratší čas riešenia problémov. Prekvapte svojich zákazníkov bleskurýchlymi odpoveďami na live chate alebo na sociálnych sieťach zlepšením rýchlosti písania pomocou nášho testu.

Zvýšenia spokojnosť zákazníkov

Zákazníci požadujú, aby ich otázky boli zodpovedané čo najskôr. Potešte ich vysokou rýchlosťou písania a časmi riešenia ich podnetov a súčasne zvyšujte spokojnosť zákazníkov.

Zlepšite konverzie a objemy predajov

Vysoká rýchlosť písania na počítači vám môže pomôcť premeniť návštevníkov webových stránok na platiacich zákazníkov. Kombinujte svoje schopnosti rýchleho písania s proaktívnymi pozvánkami na live chate a máte vyhrané!

FAQ

Test rýchlosti písania je test, ktorý meria počet slov a znakov, ktoré môžete napísať za minútu. Okrem rýchlosti sa pri testoch písania meria aj presnosť.

Priemerná rýchlosť písania sa v jednotlivých odvetviach líši, avšak v prípade profesionálov sa pohybuje medzi 65 – 70 slovami za minútu.

Skratka WPM znamená Words Per Minute. Kedykoľvek absolvujete test písania na počítači, mali by ste sa snažiť napísať medzi 65 – 70 slovami za minútu.

Skratka CPM predstavuje počet znakov, ktoré zadáte za minútu, vrátane všetkých vašich chýb.

Ak chcete na počítači písať rýchlejšie, je dôležité pravidelne si precvičovať písanie a zistiť na klávesnici správnu polohu prstov. Zo začiatku sa nesústreďte na rýchlosť písania. Namiesto toho sa skúste zamerať na stlačenie správnych klávesov bez toho, aby ste sa dívali na klávesnicu. Keď zistíte polohu každého klávesu, skúste postupne zrýchľovať. Skvelým spôsobom, ako zvýšiť rýchlosť písania, je absolvovať praktické testy, aby ste zistili, ako postupujete v priebehu času.

Požiadanie potenciálnych a súčasných zamestnancov o absolvovanie testu rýchlosti písania na počítači môže pomôcť zvýšiť produktivitu, spokojnosť zákazníkov a taktiež aj výnosy spoločnosti. Čím rýchlejšie budú vaši zamestnanci schopní vyriešiť podnety zákazníkov, tým spokojnejší budú vaši zákazníci. Vysoká miera spokojnosti zákazníkov zase zvýši vaše príjmy a ich lojalitu.

Rýchlosti písania je v zákazníckej podpore dôležitá, pretože čím rýchlejšie dokáže agent písať, tým viac tiketov dokáže spracovať. V konečnom dôsledku to znižuje množstvo tiketov, zvyšuje produktivitu a zvyšuje spokojnosť zákazníkov.

Osvojenie si klávesových skratiek po zvládnutí základných schopností písania vám môže pomôcť zvýšiť produktivitu a efektívnosť, pretože znižujú počet kliknutí, ktoré musíte vykonať pri vykonávaní určitých funkcií.

Test rýchlosti písania by ste mali absolvovať aspoň raz mesačne. Pretože presnosť a rýchlosť vášho písania závisí od svalovej pamäte, je dobré trénovať ho a cvičiť s náhodne generovanými slovami.

Na rýchlosti písania záleží, pretože udáva, ako rýchlo a presne dokážete písať. Mnoho firiem používa ako porovnávaciu rýchlosť rýchlosť písania na to, aby zistili, či by ste sa dobre hodili na určité pracovné pozície, ako napríklad zástupca zákazníckeho servisu alebo sekretárka.

Najlepším spôsobom, ako si rýchlejšie precvičiť písanie, je opakovať testy písania. Spočiatku je dôležité zamerať sa na svoju svalovú pamäť, umiestnenie prstov a uprednostniť presnosť pred rýchlosťou. Postupom času, keď sa vaša svalová pamäť zlepší a pri písaní stlačíte správne klávesy, sa môžete začať sústreďovať na rýchlosť.

Test rýchlosti písania od LiveAgenta je zadarmo. Chceli sme vytvoriť nástroj, ktorý môžete opakovane používať na precvičovanie a zdokonaľovanie svojich schopností.

Neexistuje úplne ideálne umiestnenie prstov. Vaše prsty by sa však v prvom rade mali cítiť pohodlne. Mierne zakrivenie prstov a jemné položenie rúk tak, aby boli pripravené na pohyb je odporúčaným umiestnením.

Ak si chcete zachovať presnosť a súčasne písať rýchlo, je dôležité zdržať sa pozerania na klávesnicu a dôverovať svojim zmyslom a svalovej pamäti. Ak sa začnete pozerať na klávesnicu, vaše prsty môžu vypadnúť zo synchronizácie a taktu.

Nie každému zamestnávateľovi bude záležať na vašej rýchlosti písania, avšak ak sa uchádzate o prácu, ktorej podstatou bude písania na počítači, môže byť rýchlosť a presnosť zlomová. Všeobecne musia mať zástupcovia zákazníckej podpory, sekretárky, copywriteri alebo administratívni pracovníci priemernú alebo nadpriemernú rýchlosť písania.

Budete v dobrých rukách!

Súvisiace článkyTest písania
Zoznámte sa s tým, čo je čas spracovania hovorov. Pochopte do hĺbky koncepty zákazníckej podpory s jednoduchými vysvetleniami od profesionálov.

Čas spracovania hovoru

LiveAgent je softvér zákazníckej podpory, ktorý obsahuje rôzne funkcie ako systém sťažností a helpdesk softvér pre začínajúce podniky. Tento softvér je ideálny pre telefónne systémy a VoIP a umožňuje správu e-mailov a klientský portál. LiveAgent ponúka ukážku a zákaznícke portály, pričom zákaznícky poradca je k dispozícii na telefóne alebo e-maile. Tento softvér je dostupný pre všetky typy podnikov.

Chceli by ste získať bezplatný účet k softvéru LiveAgent? Neváhajte a zaregistrujte sa! Je to veľmi jednoduché a zaberie vám to len niekoľko málo minút.

Vytvorte si bezplatný účet

Text pochádza z webovej stránky spoločnosti Quality Unit, ktorá ponúka softvér na zákaznícku podporu. Na stránke sa nachádza viacero informácií o produktoch spoločnosti, ako aj možnostiach podpory. Okrem toho sa tu nachádza aj blog, šablóny, slovník, webináre a kalkulačka nákladov. Stránku oživuje aj kontaktný formulár a možnosti sledovania spoločnosti na sociálnych sieťach. Ďalej je tu možnosť získania najnovších informácií a zliav zaslaných do emailovej schránky. Text taktiež obsahuje informáciu o tom, že je vytváraný účet do softvéru LiveAgent.

Viac než 35.000 spoločností po celom svete používa softvér LiveAgent pre poskytovanie lepšieho zákazníckeho servisu. Registrácia vám zaberie menej než 60 sekúnd. Na začiatok nevyžadujeme kreditné karty.

Začnite svoju bezplatnú skúšobnú verziu už dnes

LiveAgent je softvér zákazníckej podpory pre začínajúce podniky. Obsahuje mnoho integrácií a funkcií, ako aj podporný portál a systém správy sťažností. Softvér sa tiež používa pre telefónne systémy VoIP a správu e-mailov. LiveAgent ponúka bezplatné skúšobné obdobie a partnerský program. Spoločnosť je ocenená a certifikovaná.

Skvelá zákaznícka podpora je založená na dobrom help desk softvéri. Prekonávajte očakávania svojich zákazníkov vďaka softvéru LiveAgent.

Poskytujte skvelýzákaznícky servis.

Firma LiveAgent má veľa pozitívnych recenzií od rôznych zákazníkov, ktorí chvália jeho schopnosť integrovať sa so sociálnymi sieťami a telefónmi a pomôcť s rôznymi požiadavkami. Zákazníci tiež uvádzajú, že LiveAgent pomáha kategorizovať povahu tiketov a sledovať, čo zákazníci najviac potrebujú. LiveAgent zvyšuje produktivitu a zefektívňuje služby zákazníkom. Zákazníci odporúčajú LiveAgent pre rýchle online podnikanie.

Zistite, ako môžete znížiť nápor nových tiketov pomocou softvéru LiveAgent, ktorý ponúka viac ako 180 funkcií a integrácií technickej podpory.

Preťažený? Znížte nápor tiketov s LiveAgentom!

Ponúkame služby migrácie technickej podpory a snažíme sa mať spokojných zákazníkov. LiveAgent má robostný systém tiketovania, ktorý zjednodušuje všetky podnety do jednej doručenej pošty pre agentov a umožňuje aj live chat.

Vytvárajte úžasné zákaznícke portály, bázy znalostí a zložité stromy IVR. Filtrujte tikety podľa značiek, oddelení, problémov alebo komunikačných kanálov. Priraďte a automaticky preneste zodpovednosť za konkrétne tikety na daných agentov alebo oddelenia. Usporiadajte, preneste a vyriešte podnety zákazníkov z centralizovaného panela. Všetko s LiveAgentom.

Buďte vždy pri svojich zákazníkoch

LiveAgent je vynikajúci nástroj na komunikáciu so zákazníkmi, ktorý pomáha kategorizovať povahu ticketov a zlepšuje služby zákazníkom.

Naša webová stránka využíva súbory cookies. Pokračovaním v prehliadaní predpokladáme váš súhlas s ich nasadením, ako je uvedené v našich zásadách ochrany osobných údajov a cookies..