Zvýšte konverzný pomer pomocou LiveAgenta

Každá spoločnosť sa snaží zlepšiť svoj konverzný pomer hľadaním spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť svojej webovej stránky. Pokiaľ však ide o konverziu potenciálnych zákazníkov na platiacich, táto metóda má nízku mieru úspešnosti.

Najlepším spôsobom, ako zlepšiť konverzný pomer, je zamerať sa na vyladenie aspektov vašej stratégie poskytovania podpory zákazníkom. Skvelým príkladom je implementácia live chatu a poskytovanie podpory zákazníkom v reálnom čase.

Takéto malé vylepšenia môžu úplne zmeniť vaše úsilie o zlepšenie konverzného pomeru. Spoločnosti, ktoré uviedli, že sa zameriavajú na zlepšenie svojich služieb zákazníkom, v skutočnosti uviedli o 11% vyšší konverzný pomer ako spoločnosti, ktoré tak neurobili.

Forbes logo
airbus logo
Nascar logo
USC logo
eSky logo
Slido green logo
Definition of conversion rates

Čo je to konverzný pomer?

Váš konverzný pomer je percento návštevníkov na vašom webe, ktorí splnia požadovaný cieľ (napríklad si vytvoria skúšobné konto, prihlásia sa na odber newslettra alebo si zakúpia produkt či službu) z celkového počtu návštevníkov.

Aký je dobrý konverzný pomer?

Konverzný pomer sa líši v závislosti od odvetvia a obchodného modelu tej-ktorej spoločnosti, takže možno budete musieť urobiť menší prieskum, aby ste zistili, aká miera prevláda vo vašom podniku. Skvelým zdrojom je nástroj Google Adwords Industry Benchmarks. Bežne je však dobrý konverzný pomer niekde medzi rozmedzím 2% až 5%.

Good conversion rate
Ways to improve conversion rates

Ako je možné zlepšiť konverzný pomer?

Zvýšenie konverzného pomeru znamená, že väčšia časť návštevníkov vašich webových stránok vykoná zmysluplné a želané kroky, ktoré rozšíria vaše podnikanie. V konečnom dôsledku to môže predstavovať registráciu nového konta alebo uskutočnenie nákupu.

Šťastní zákazníci sú tí najlepší zákazníci

Ponúkame služby a asistenciu pri prenose dát z väčšiny populárnych help desk riešení.

Prvé kroky ku zlepšeniu konverzného pomeru

Najlepším spôsobom, ako zlepšiť konverzný pomer, je prehodnotiť svoju aktuálnu ponuku. Ak vaši zákazníci nekupujú to, čo ponúkate, môže to znamenať, že produkty / služby, ktoré ponúkate sú buď príliš drahé, alebo neprinášajú dostatočnú hodnotu vášmu publiku.

Druhým krokom je optimalizácia vášho webu.

Light bulb showcasing the power of utilization of great idea

Prehodnoťte svoju aktuálnu ponuku

– Znížte cenovú reláciu

– Zlepšite funkcionalitu

– Ponúknite dodatočné benefity ako napríklad dopravu zdarma

– Vytvorte jednoducho neodolateľnú ponuku, ktorú vaši zákazníci zamilujú

Growing trend of increased productivity

Optimalizujte svoj web

– Vyskúšajte nové elementy A/B testovacou metódou

– Použite silné call-to-action (CTA) prvky

– Skontrolujte umiestnenie hlavičky a pozíciu tlačidiel / formulárov

– Uistite sa, že sa váš obsah na mobilných zariadeniach zobrazuje správne

Share knowledge with customers to battle bad conversion rates

Extra: Ponúknite dodatočné informácie v každej interakcií

Okrem poskytovania rýchlych (a správnych) odpovedí zákazníkom je nesmierne dôležité vážiť si ich čas. Ak si chcete získať svojich zákazníkov, uistite sa, že ste si vedomí ich minulých nákupov a všetkých ich predchádzajúcich interakcií s vašou spoločnosťou bez ohľadu na použitý komunikačný kanál.

Tým, že budete pripravení a budete mať dostatočné vedomosti, budete môcť svojich zákazníkov ohromiť kedykoľvek sa na vás obrátia.

Stále máte problém s konverziami?

Ešte stále bojujete s nízkymi konverznými pomermi, vysokými mierami okamžitých odchodov alebo vysokými mierami opustenia nákupného košíka? Ak ste odpovedali kladne, vaši potenciálni zákazníci majú pravdepodobne jeden z nasledujúcich problémov:

Real time supportAbsencia podpory v reálnom čase

Call us online button Neexistujúca zákaznícka podpora na webe

Shopping cart Komplikovaný platobný proces

Uncertainty Nerozhodnosť

Still lacking good conversion rates

Všetko to súvisí so znížením úsilia zákazníkov

Vaši zákazníci sú vzdialení od konkurencie a jej alternatív len na jeden klik v Google vyhľadávači. Nedajte im dôvod, aby sa zatúlali a opustili vašu stránku.

Three different ways icon

Zjednodušte platobný proces

Nerobte proces platenia za produkty či služby zbytočne komplikovaným. Snažte sa znížiť počet krokov, ktorými si zákazníci musia prejsť. Takisto neklaďte zbytočné otázky alebo nevyžadujte registráciu pred samotným platením.

Provide omnichannel support

Poskytujte viackanálovú podporu

Poskytnite svojim zákazníkom niekoľko spôsobov, ako vás môžu kontaktovať, a poskytnite rýchlu podporu naprieč všetkými kanálmi. Využite bázy znalostí, zákaznícke portály a často kladené otázky pri ponúkaní možností samoobsluhy pomoci.

Live chat bubbles icon

Komunikujte so zákazníkmi v reálnom čase

Pomôžte svojim zákazníkom v reálnom čase. Odpovedzte na všetky otázky, ktoré by mohli mať ohľadom vašich produktov, dopravy alebo doručenia, aby ste im pomohli s nákupným procesom.

Light bulb showcasing the power of utilization of great idea

Využite proaktívne pozvánky na chat

Vaši zákazníci sa môžu cítiť neisto ohľadom toho, či vás kontaktovať, alebo nie. Ak ich proaktívne oslovíte a ponúknete pomocnú ruku, určite budú klásť otázky, ktoré im pomôžu pri rozhodovaní o kúpe.

Increase conversion rates with chat button

Zvýšte konverzný pomer jednoduchým tlačidlom

Výskum ukazuje, že pridanie tlačidla live chatu na vaše webové stránky môže zvýšiť konverzný pomer o 27%. V závislosti od odvetvia môže byť toto číslo oveľa vyššie. S minimálnymi nákladmi na implementáciu to je obrovská výhra.

Viac informácií

Ponúknite možnosti samoobsluhy

Vaši zákazníci môžu mať otázky, na ktoré môžu nájsť odpoveď jednoduchým vyhľadávaním na vašom webe. Ak však nenájdu potrebné informácie, budú frustrovaní a sklamaní.

Poskytnite im dedikované miesto, napríklad zákaznícky portál, kde si môžu pozrieť odpovede na často kladené otázky (FAQ) o doprave, rozmeroch produktu, možnostiach reklamácie a ďalších. Tento typ podpory je veľmi cenný, pretože nevyžaduje od vašich agentov žiadne úsilie a je k dispozícii nepretržite.

Create self service portal in LiveAgent
Be proactive

Buďte proaktívny

Ak na svojom webe vidíte potenciálnych kupujúcich dlhšie ako pár minút, jednoznačne niečo hľadajú alebo si nie sú istí či majú nakúpiť práve u vás. Zmiernite starosti svojich zákazníkov proaktívnym pozvaním na chat, kde s vami môžu viesť konverzáciu.

Môžete im odpovedať na akékoľvek otázky týkajúce sa vašich výrobkov alebo ich nasmerovať správnym smerom.

Zistite viac
Peter Komornik

LiveAgent spája excelentný live chat, tiketovanie a automatizáciu, čo nám umožňuje poskytovať výnimočnú podporu našim zákazníkom.

black Slido logo

Úroveň poskytovaných služieb sa odráža na kvalite vášho produktu

Mať skvelý produkt jednoducho nestačí. Zákazníci často opúšťajú značky, pretože úroveň služieb, ktoré dostávajú, jednoducho nie je dosť dobrá. Zákazníci sa jednoducho chcú cítiť docenení. Preto, aby ste predišli zmenám a zvýšili konverzný pomer, je dôležité vytvoriť vo vašom podnikaní kultúru zameranú na zákazníka.

Better customer service means more money

86% zákazníkov je ochotných zaplatiť viac za lepšie služby.

Ready to switch to LiveAgent

86% zákazníkov je ochotných zaplatiť viac za lepšie služby.

Higher customers LTV

Čím spokojnejší sú zákazníci s vašou službou a produktom, tým viac nakupujú.

Bad service spreads like a wildfire

Zákazníci, ktorí majú zlé skúsenosti so službami, majú o 50% vyššiu pravdepodobnosť, že ich budú zdieľať online s ostatnými.

Emailové tiketovanie

S LiveAgentom budú vaše e-maily, chaty, hovory, zmienky na sociálnych sieťach a správy z iných kanálov zhromaždené v jednej univerzálnej schránke.

Email ticketing
Powerful knowledge base builder

Tvorca bázy znalostí

LiveAgent vám umožňuje vytvárať viaceré interné a externé bázy znalostí doplnené o často kladené otázky, fóra, články a návrhy.

Hlasové a videohovory

Vybudujte si virtuálne call centrum ako súčasť svojho multikanálového riešenia technickej podpory. LiveAgent centralizuje hovory z vášho webu alebo pevnej linky do jedného miesta.

Voice and video calls supported

Dôvody, prečo si spoločnosti vyberajú LiveAgent

Social medias integrated into the help desk software

Integrácia so sociálnymi sieťami

Integrujte svoje obľúbené profily na sociálnych sieťach do služby LiveAgent a odpovedajte na komentáre k vašim príspevkom, súkromným správam alebo tweetom priamo z vášho účtu LiveAgent. Eliminujte potrebu sledovať a starať sa o viac účtov na niekoľkých portáloch a integrujte ich do LiveAgenta. Medzi siete, ktoré možno integrovať patrí Facebook, Twitter, Instagram a Viber, aby bol zákaznícky servis čo najplynulejší, najrýchlejší a najefektívnejší.

Prehľad o analytike a reportoch

Získajte prehľad o svojom oddelení zákazníckej podpory, službách, ktoré poskytujete, a spokojnosti vašich zákazníkov. Zistite, kto komunikuje s vašou spoločnosťou, a sledujte pomoc, ktorej sa mu dostáva. Zamerajte sa na dáta, nájdite priestor na zlepšenie a budujte na svojich schopnostiach. Doprajte svojej spoločnosti trochu zábavy povolením funkcií gamifikácie.

Smart analytics and reports
Self-service customer portal

Zákaznícky portál

Vytvorte zákaznícke portály, aby vaši zákazníci mali centralizovanú oblasť na úpravy svojich kontaktných informácií, vytváranie platieb a odosielanie tiketov. Budovanie komplexného zákazníckeho portálu môže znížiť nápor tiketov a tiež vám pomôcť poskytovať zákaznícke služby 24/7/365, aj keď sú vaši agenti offline. Začnite vytvorením bázy znalostí, zahrňte často kladené otázky, fóra a na konci pridajte widget pre spätnú väzbu a návrhy. Všetko je možné úplne prispôsobiť, aby zodpovedalo vašim predstavám o brandingu a dizajne.

Čo robí LiveAgenta tou najlepšou voľbou?

Most reviewed and number 1

Najviac a najlepšie hodnotený help desk softvér

LiveAgent je najviac a najlepšie hodnotený help desk softvér pre malé a stredné podniky v rokoch 2020 a 2021.

Preferred by 21k businesses

Preferovaný viac ako 30 000 spoločnosťami

Viac ako 30 000 spoločností naprieč viacerými odvetviami a veľkosťami sa spolieha na LiveAgenta pri poskytovaní výnimočných služieb zákazníkom.

Packed with features

Spoznajte viac ako 180 funkcionalít

S viac ako 180 funkcionalitami, 100+ integráciami a nekonečnými možnosťami úprav sa LiveAgent ľahko prispôsobí vašim obchodným požiadavkám.

Cloud based and secure help desk

Bezpečné a spoľahlivé cloudové úložisko

LiveAgent je riešenie plne bežiace v cloude, bezpečné, ľahko nastaviteľné a prispôsobiteľné. Začnite ho využívať v priebehu pár minút.

Pomer cena / hodnota? Bezkonkurenčný

LiveAgent je pokročilý help desk softvér, ktorý vám pomôže zlepšiť služby zákazníkom a zároveň zvýši konverzné pomery. Náš softvér má atraktívne ceny vzhľadom na obrovské množstvo funkcií, ktoré ponúka. Vyskúšajte LiveAgenta ešte dnes.

Package Name

Ticket+chat

Ideálny pre malé a stredné podniky

$29 /mesiac
Package Name

All-Inclusive

Vhodný pre firmy všetkých veľkostí a veľké korporácie

$39 /mesiac

Budete v dobrých rukách!

Viete, čo majú Huawei, BMW, Yamaha a O2 spoločné? Tipujete správne… Je to LiveAgent!

Skúste to teraz, zadarmo! Nevyžadujeme kreditné karty
G2 Crowd
Trustpilot
GetApp
Súvisiace článkyZvýšte konverzný pomer
Skvelý zákaznícky servis začína lepším help desk softvérom. Pozrite si výhody LiveAgenta a začnite s ním za 5 minút.

Poskytujte excelentnú zákaznícku podporu

ZľavaDňa je slovenský eshop so zľavami až 90%. Websupport je najväčší poskytovateľ webhostingu na Slovensku. Post Affiliate Pro je affiliate sledovací softvér s viac ako 30 000 dôverujúcimi firmami. Satur je najväčšia slovenská cestovná kancelária s viac ako 100-ročnými skúsenosťami.

Page - 2582

Poskytujte excelentnú zákaznícku podporu

"The TEXT discusses the importance of effective marketing strategies in today's business environment, emphasizing the need for digital and social media platforms."

Vylepšite svoj zákaznícky servis pomocou pokročilých funkcií help desk softvéru, ktoré vám pomôžu prispôsobiť komunikáciu a poskytnúť zákazníkom rýchle odpovede.

Potrebujete zlepšiť svoj zákaznícky servis?

Poskytnite rýchlu a pohodlnú podporu zákazníkom pomocou softvéru, ktorý umožňuje live chat, call centrum a automatizáciu. Analyzujte spätnú väzbu od zákazníkov a vytvárajte personalizovaný zákaznícky servis.

Monitorovanie sociálnych sietí je skvelým nástrojom na proaktívne riešenie problémov. Získajte kompletný prehľad o tom, čo sa dnes hovorí o vašom biznise.

Hľadáte nástroj na monitorovanie sociálnych sietí?

Monitorovanie sociálnych sietí je efektívna stratégia na získanie pravdivých recenzií od zákazníkov. LiveAgent ponúka integráciu a vysokú úroveň automatizácie pre podporu zákazníkov.

Zlepšite svoju rýchlosť odpovedania o 26% pomocou LiveAgenta. Vaši zákazníci budú mať radosť a objem vášho predaja sa zvýši. Vyskúšajte LiveAgent ešte dnes.

Potrebujete zvýšiť rýchlosť odpovedania?

Zvýšte rýchlosť odpovedania na podnety zákazníkov a zlepšite ich spokojnosť a lojalitu. LiveAgent je perfektný nástroj na dosiahnutie tohto cieľa.

Skryte vašu emailovú adresu pred návštevníkmi webu, aby ste predchádzali spamu, generujte viac leadov jednoduchším spôsobom kontaktu pre vašich zákazníkov prostredníctvom LiveAgent funkcie - Kontaktné formuláre. Zistite viac.

Kontaktné formuláre

The LiveAgent software offers a simple way to integrate a contact form on your website. After registering, your login details will be sent to your email. Currently, the LiveAgent team is working on your dashboard. The website uses cookies, and by continuing to browse, you are agreeing to their use. You can schedule a personalized software demo with LiveAgent. Contact forms, messenger, and live chat are available. Before submitting a contact form, you must accept the website's cookies.

Naša webová stránka využíva súbory cookies. Pokračovaním v prehliadaní predpokladáme váš súhlas s ich nasadením, ako je uvedené v našich zásadách ochrany osobných údajov a cookies..

Start Free Trial x