Skupiny kontaktov

Čo sú skupiny kontaktov?

Skupiny kontaktov sú segmenty zákazníkov, ktoré majú niečo spoločné. Spoločné môžu mať podobné záujmy, práca v rovnakej spoločnosti, žiť v rovnakom časovom pásme, hovoriť rovnakým jazykom, používať rovnaké typov produktov alebo rovnaké úrovne predplatného.

Skupiny kontaktov

Čo môžete robiť so skupinami kontaktov?


Pridanie kontaktov do skupín vám umožní segmentovať zákazníkov, čím sa zjednoduší správa vášho pracovného toku pomocníka. Vytváranie skupín kontaktov je tiež skvelé pre marketing a predaj, pretože vám umožňuje poskytovať prispôsobenejší obsah pre každú skupinu.

Skupiny kontaktov vám umožnia:

 • Triediť vaše pracovné kontakty
 • Pridať viaceré kontakty do jednej skupiny
 • Priradiť viaceré skupiny kontaktov do jedného kontaktu
 • Priradiť špecifické pravidlá
 • Priradiť špecifické časové pravidlá
 • Priradiť špecifické SLA pravidlá
 • Prehliadať si tikety, kontakty a spoločnosti podľa skupín kontaktov

Segment customers with ease

Segment your customers according to their purchasing power, interest, geolocation, and more. Create contact groups for free starting today. No credit card required.

Ako vytvoriť skupiny kontaktov v LiveAgente

 1. Prihláste sa do LiveAgentu
 2. Kliknite na Zákazníci
 3. Kliknite na Skupiny kontaktov
 4. Kliknite na oranžové tlačítko Vytvoriť
 5. Pomenujte svoju skupinu
 6. Vyberte farbu textu a farbu pozadia pre značku segmentu zákazníka
 7. Kliknite na Vytvoriť
pridať skupinu kontaktov

Ako pridať zákazníkov do skupín kontaktov

 1. Prihláste sa do LiveAgentu
 2. Kliknite na Zákazníci
 3. Zvoľte zákazníka podľa vášho výberu
 4. Nájdite pole Skupiny a kliknite na značku
 5. Vyberte skupinu, do ktorej ho chcete pridať
 6. Kliknite na Uložiť
pridať kontakt do skupiny kontaktov

Ako upraviť alebo odstrániť existujúce skupiny kontaktov

 1. Prihláste sa do LiveAgentu
 2. Kliknite na Zákazníci
 3. Kliknite na Skupiny kontaktov
 4. Kliknutím na tlačidlo Upraviť vyberte skupinu kontaktov, ktorú chcete upraviť
 5. Upravte názov skupiny kontaktov, farbu značky alebo farbu textu
 6. Kliknite na Uložiť
 7. Voliteľné: Kliknutím na tlačidlo Odstrániť vyberte skupinu kontaktov, ktorú chcete odstrániť
úprava skupiny kontaktov

Ako môžem profitovať zo zoskupovania zákazníkov?

Vylepšený pracovný postup

Vytváranie pracovných postupov smerovania tiketov, ktoré zohľadňujú segmenty zákazníkov, je vysoko efektívne a produktívne. Napríklad smerovaním tiketov od konkrétnych skupín zákazníkov (ako sú VIP alebo predajcovia) priamo k ich príslušným správcom účtu zlepší čas odozvy, mieru vyriešenia pri prvom kontakte a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. Eliminujete tiež akýkoľvek zmätok alebo stagnáciu tiketov.

Prihlásenie SLA v softvéri zákazníckej podpory - LiveAgent

Zvýšené zapojenie

Skupiny zákazníkov sú tiež skvelé pre marketing a segmentáciu predaja. Môžete napríklad vytvoriť pravidlo v LiveAgente, ktoré bude odosielať jedinečne prispôsobené a vopred naformátované následné e-maily každej skupine zákazníkov. Prispôsobené správy, ako je táto, zlepšia zapojenie zákazníkov, čo povedie k výnosom a generuje vyšší predaj. Podľa Forbes 72 % spotrebiteľov využíva iba prispôsobené správy.

 Prispôsobenie šablóny e-mailu
Prispôsobte si šablóny e-mailov

Jednoduchšie filtrovanie tiketov

Skupiny zákazníkov vám tiež môžu pomôcť nájsť tikety v univerzálnej doručenej pošte vašej technickej podpory. Nástroje, ktoré uľahčujú filtrovanie tiketov sú vždy užitočné, pretože si nebudete musieť pamätať konkrétne podrobnosti o každom tikete, ktorý sa snažíte nájsť. Namiesto toho si stačí zapamätať len ich zákaznícku skupinu, čo to výrazne uľahčuje.

filtrovanie skupiny kontaktov

Prípad použitia: Použitie skupín kontaktov na rýchlejšie odpovedanie VIP zákazníkom

Povedzme, že chcete vytvoriť VIP skupinu a uprednostniť odpovede na ich otázky. Ak to chcete urobiť, môžete buď nastaviť pravidlo, ktoré sa spustí vždy, keď jeden z týchto konkrétnych zákazníkov odošle tiket na podporu. Môžete to urobiť tak, že ich tikety nasmerujete do konkrétneho oddelenia alebo zmeníte úrovne SLA ich tiketov, aby vaši agenti odpovedali na správy rýchlejšie. V oboch prípadoch budete musieť v nastaveniach pravidiel nájsť skupinu kontakt.

SLA skupiny kontaktov

Zdroje znalostnej bázy

Ak sa chcete dozvedieť viac o skupinách kontaktov alebo témach súvisiacich so skupinami kontaktov, pozrite si našu vedomostnú základňu, akadémiu, glosár a zdroje webinárov. Nezabudnite si pozrieť náš blog a naše šablóny e-mailov, ktoré môžete použiť na odosielanie prispôsobených e-mailov newsletterov do skupín kontaktov.

Youtube video: LiveAgent Product Tour

Ste pripravení vytvoriť jedinečné skupiny kontaktov?

Zistite, aké ľahké je segmentovať zákazníkov a poskytovať prispôsobené služby pomocou našej bezplatnej 14-dňovej skúšobnej verzie. Nevyžaduje sa žiadna kreditná karta.

Vyskúšajte LiveAgent ešte dnes​

Ponúkame služby prenosu dát z väčšiny najpopulárnejších help desk softvérov.

Viac než 3.000 recenzií Trustpilot GetApp G2 Crowd

Frequently asked questions

Čo sú skupiny kontaktov?

Skupiny kontaktov sú segmenty zákazníkov, ktoré majú niečo spoločné. Spoločné môžu mať podobné záujmy, práca v rovnakej spoločnosti, žiť v rovnakom časovom pásme, hovoriť rovnakým jazykom, používať rovnaké typov produktov alebo rovnaké úrovne predplatného.

Čo môžete robiť so skupinami kontaktov?

Pridávanie kontaktov do skupín vám umožňuje segmentovať zákazníkov, čím sa zjednodušuje správa pracovného toku technickej podpory. Vytváranie skupín kontaktov je tiež skvelé pre marketing a predaj, pretože vám umožňuje poskytovať prispôsobenejší obsah pre každú skupinu.

Ako môžem profitovať zo zoskupovania zákazníkov?

Vytváranie pracovných postupov smerovania tiketov, ktoré zohľadňujú segmenty zákazníkov, je vysoko efektívne a produktívne. Napríklad presmerovaním tiketov od špecifických skupín zákazníkov (ako sú VIP alebo predajcovia) priamo k ich príslušným manažérom účtu, zlepšíte časy odozvy, mieru vyriešenia pri prvom kontakte a predovšetkým spokojnosť zákazníkov. Eliminujete tiež akýkoľvek zmätok alebo stagnáciu tiketov.

Naša webová stránka využíva súbory cookies. Pokračovaním v prehliadaní predpokladáme váš súhlas s ich nasadením, ako je uvedené v našich zásadách ochrany osobných údajov a cookies..

×
Naplánujte si personalizovanú ukážku softvéru a zistite, ako LiveAgent môže pomôcť aj vašej spoločnosti rásť.

Sme dostupní vo viacerých termínoch

Naplánujte si ukážku softvéru